Skip to main content
DJ LetomSvetom / selektor / hudobný stylista

DJ LetomSvetom / selektor / hudobný stylista

Narodil som sa v Bratislave roku 1978, ako chlapec z Petržalky ktorý sa pozeral na Rakúsko, západný svet kde bola, čo sa týka hudby, tráva zelenšia. Po prevrate v 89’ otec z druhej ruky kúpil staršiu hifi vežu JVC, ktorá sa vtedy javila ako zariadenie z inej planéty. Na rádiu Ö3 (Österreich Drei/ORF) vždy v nedeľu bola pop hitparáda. Otec ju laicky začal nahrávať štýlom – len tie dobré kusy a bez slov a reklám. A tak nejako som ho v tejto super amatérskej činnosti niekedy zastúpil. Hádam tu sa možno začal môj cit pre vyberanie hudby. Komické ale pravda. Ako by povedala Metallica.

Vždy som citlivo vnímal hudbu. Prevažne to bola pop music. Postupom času po pubertálnej ére MTV a slovenských rádií som opäť veľkým oblúkom pristál za horizontom hudobnej všednosti na rakúskom FM4 a to božské meno, ktoré mi zmenilo život je Gilles Peterson, švajčiarsky DJ pôsobiaci v BBC1 a každú nedeľu o piatej jeho WorldWide Show mi menila neuróny v mozgu. Zas po rokoch som nahrával na kazety tieto skvosty, priam hudobné tripy celé cakum prask. A dodnes tieto poklady schovávam. Toto nebol žiaden pop ale jazz, nu jazz, funk, fusion, world music, folk, ... vlastne všetky fajnšmekriny sveta a to doslova. Múzeum a bravúra aktuálneho selektorstva na svetovej úrovni. Veľká škola. Bol mnoho krát uznaný ako najlepší dj sveta. Právom.

Tam kde sa dá hovoriť o mojom formovaní ako selektor bol moment kedy som sa na doporučenie dostal k švajčiarskému internetovému rádiu SwissGroove.ch. Božský zdroj všetkého čo chcete počuť, ak ste človek a žijete na planéte Zem. Môj počítač niekedy aj dva týždne v kuse graboval cez plugin na winampe toto rádio a ja som hodiny z týchto obrovských súborov skladieb vyberal iba tie najlepšie superšmaky. Inak američania tak obľubovali toto rádio že im nestíhali servery, tak nejaké presunuli do USA. Tak tomu sa hovorí dopyt.

Na konci roka 2013 prišiel na Slovensko milník menom Spotify ktorý som mal od prvého dňa. Keďže ako DJ som z pragmatickej pohodlnosti začal aj zo Spotify aj hrať akcie pomocou dj konzoly, táto služba je mi momentálne najbližšia.  Do pozornosti dávam hudobným nadšencom viedenské rádio SuperFly.at.

Moja cesta selektora vrcholí v stajni hudobnej služby Soundtrack, ktorú na Slovensko a v Čechách prináša spoločnosť UMIO a formou magazínu na portáli hudbavpozadí.sk prezentujem aktuálne trendy, tipy.

Jazyku hudby rozumejú všetci, komunikujú sa ním hlavne emócie. Mojím poslaním ako hudobný stylista je vniesť do priestoru pre poslucháča to pravé na dotvorenie atmosféry.
V reštaurácii, v kaviarni, v prevádzke by hudba mala figurovať na jednom z hlavných miest.

Prečo umelecké meno DJ LetomSvetom? Chcel som voľne preložiť anglické slovné spojenie Worldwide. To je to čo chcem ľuďom hrať. Svetovú špičku.
Výrazné osobnosti na slovenskej selektorskej scéne evidujem Daniel Baláž (dramaturg rádia FM),      DJ Kinet (NuSpirit), Adam Kvasnica (Piešťanské rádio)

Robert Juráš  -  DJ LetomSvetom / selektor / hudobný stylista

Naše služby a značky

Soundtrack Your Brand, Hudobný stylista

Kontakt

  • Suché Mýto 1
  • 81103
  • Bratislava
  • Slovensko

Naše referencie

Naši zákazníci


Pridajte sa
k firmám ponúkajúcim riešenia

Ponúkate riešenia pre ozvučenie, pripravujete hudobný obsah, zastrešujete licencie, ochranu autorských práv...